translations group güçlü bilimsel, teknik ve iş geçmişine sahip, ileri derede kalifiyeli ve tecrübeli tercümanlardan oluşan bir agdır.

Her konudaki her hangi bir işi üstlenebilecek durumdayız. Özellikle de bilimsel ve teknik tercümeler ve editasyon da uzmanlaşmış bulunmaktayız.

Verilen süre içerisinde işin tesliminin önemli olduğunun farkındayız ve sizin vereceginiz tarihte işi bitirebilmek için elimizden geleni yapacagız.

Uzman tercümanlardan hızlı ve profesyönel çeviri

Hakkımızda

translations group birkaç yıldır işbirliği yaparak çalışan bir grup çevirmen ve editör tarafından kurulmuştur.

Bilim ve endüstri alanlarında büyük bir uzmanlık tecrübemiz vardır, bu nedenle eşi bulunmaz bir derecede doğru ve tam çevrilerinizi rekabete uygun fiyatlarla sağlamaktayız.

Bunun da ötesinde, biz son teslim tarihine uyulmasının ne kadar önemli olduğunu kendi tecrübelerimizden biliyoruz. Sizin gereksinimlerinizi zamanında karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz.

translations group dünyanın farklı ülkelerinde yerleşmiş yüksek nitelikli çevirmen ve editörlerle çalışabilecek geniş çaplı bir ağa sahiptir.

Çeviri ve Edit Etme Hizmetleri Müdürü

Dr Alicia Moguilevsky, BSc, UBA, Arjantina; MSc & PhD, Galler, Birleşik Krallık

Translations Group Çeviri ve edit etme hizmetleri müdürü Dr Moguilevsky'nin üniversite eğitimi ve iş tecrübesi Zooloji Bilimleri, Deniz Biyolojisi ve Hücre genetiğinin çeşitli özelliklerini kapsamaktadır. Dr Moguilevsky İngilizce ve İspanyolca bilimsel yazılar yazdı, çeviriler yaptı ve edit etti. Birçok bilimsel dergide serbest çevirmen olarak çalıştı.

Dr Moguilevsky Galler Üniversitesi Avrupa Dilleri Bölümünde Aberystwyth (BK) part-taym öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

İngiliz Dili Editörleri Müdürü

Dr Martin Angel, MA, Doğal Bilimler, Cantab; PhD, Bristol, BK

Translations Group – Senior Linguistic Editor Her ikiside tecrübeli araştırmacı ve yazardırlar.

Dr Angel'ın çalışmaları Oseanografi ve Biyoçeşitilik dahil Okyanusların Deniz Biyolojisi ve Ekolojinin çeşitli alanlarını kapsamaktadır.

Dr Angel OSPAR Quality Status Report'un önde gelen yazarıdır ve Progress in Oceanography'nin editörlerinden birisi olarak 22 yıllık editörlük tecrübesi vardır.

Dr Keith James (MS Houston, Dip. Micropal., PhD Wales, CGeol) - UK - Spain

Translations Group editor Dr Keith James Geologist, former Chief Geoscientist with Conoco, Houston, and Geological Advisor, Shell International, The Hague. Specialised fields: petroleum geology, structural geology, regional tectonics, sedimentology. Ongoing research: geology of Middle America and global tectonics. Senior editor of Geological Society, London, Special Publication 328 The Origin and Evolution of the Caribbean Plate, 2009. President: Asociación Congresos Geológicos Sigüenza.

Professor Neil Jones, BSc, PhD, DSc (Galler, Birleşik Krallık), FIBiol, CBiol

Translations Group Kıdemli linguistic editör Prof Jones Bitki Bilimi and Genetik üzerine eğitim gördü, bitki genetiği konusunda tecrübeli bir araştırmacı ve altı ders kitabının yazarı/ortak yazarı ve yüzden fazla derginin yazarı ve eleştirmenidir.

Birçok uluslararası mesleki dergi ve araştırma kuruluşlarında hakem ve değerlendirmeci olarak geniş bir çalışma tecrübesi vardır. Diğer dillerdeki meslektaşlarla editör olarak çalışma tecrübesi vardır.

Dr Cedric Mortimer OBE, BSc, PhD, (University College Londra), FRGS, FIMMM

Translations Group Fen bilimleri editörü Dr Mortimer bir jeolojist, coğrafyacı, araştırmacı ve kaşiftir. Tanınmış British (DFID)'nin ve Güney Doğu Asya, Güney Amerika, Ortadoğu, Afrika ve Büyük Okyanus'un Güneyi'nde uluslarası desteklenen geliştirme projelerinde lideridir.

Kıyı ve deniz araştırmalarını yönetmektedir, keşif ve incelemelerde bulunmaktadır ve hizmet-içi teknik eğitim vermektedir. Birçok kültürden bilim adamlarının yapacakları yayınların İngilizcelerini edit etmektedir.


 
 

hizmetlerimiz

translations group esas olarak İngilizce'den diğer dillere ve diğer dillerden İngilizceye yüksek kaliteli tercümeler yapmaya kendini adamıştır. Ayrıca belirli dillerde bilimsel yazılar için editörlük ve düzeltmenlik yapmaktadır.

Uzmanlık alanlarımız içinde aşağıdaki sahalarda deneyimimiz bulunmaktadır:

 • Akademik ve bilimsel yazılar
 • Profesyönel raporlar
 • Ürün tanıtımları
 • Teknik broşürler
 • Web siteleri

Translations Group üstün bir hizmet sunmaktadır:

 • Uygun fiyatlar
 • Hızlı, randımanlı çeviri
 • İleri derecede uzmanlaşmış tercümanlar ve editörler
 • Bilimsel ve teknik yazıları ele alma kabiliyeti
 • Uluslararası ortaklıklarımız sayesinde belirli diğer dillerde de çeviri ve editasyon yapabilmekteyiz.

Çok uygun fiyatlarla yüksek kaliteli hizmet

 
 

çalışma şeklimiz

Tercüme veya editasyon yapılacak metinler bize e-mail ile ilişik dosya (attachment) şeklinde gönderilmesi gerekir

Lütfen mümkün olduğu durumlarda yazıları Word belgesi olarak gönderiniz. Zorunlu durumlarda faks veya posta ile gönderilen yazıları da kabul edebiliriz.

Üstlenilen işleri verilen sürede yerine getirme gereğinin farkındayız ve bunların tamamını mümkün olan en kısa sürede bitirmek için elimizden geleni yapmaktayız.

Küresel danışmanlar ağımız sayesinde ileri uzmanlık alanlarında bile mümkün olan en yüksek mesleki standartların yakalanmasını sağlamaktayız.

 • Yapılan tüm işler çok sıkı bir gizlilik ve itimat içerisinde yapılmaktadır
 • Viruslere karşı sistemimiz günlük olarak denetlenmektedir

Garantili, hızlı, profesyönel çeviri

 
 

Çeviri ve editasyon ücretleri

Bir yazının tercüme veya editasyon edilmesi için gereken süre, yazının uzunluğuna, karmaşıklığına ve biçimine bağlıdır. Bundan dolayı çeviri ücretlerimiz esnek olup, her bir müşterimizin isteklerine bağlı olarak değişmektedir.

Çevirilerin ücreti her bir 1000 kelime üzerinden hesaplanmaktadır; editasyon ve düzeltmenlik hizmetlerinin ücretleri ise harcanan saate göre belirlenir.

Yapılan herhangi bir iş için asgari 55 İngiliz Sterlini ücret uygulanır.

Fiyatlarımız rakiplerimize kıyasla son derece uygundur. Gerekirse, iş metninin elimize geçmesi üzerine toplam ücret tahmininde bulunabileceğimizi lütfen not ediniz

Payment Details

Tercüme metninin alınması ile fiyat tahmini verilebilir

 
 

irtibat

Sunduğumuz hizmetlerle ilgili daha fazla bilgi almak veya tercüme göndermek için irtibat adresimiz:

 • (İngiltere içi): 01970 611960
  (Uluslararası): +44-1970 611960

başvurularınızı ve yorumlarınızı memnuniyetle bekleriz